Epska fantastika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epska fantastika

field od dreams...
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Deo II ~ Priprema

Go down 
AuthorMessage
Eluen Aia
Admin
Eluen Aia


Posts : 153
Join date : 2009-08-11
Age : 32
Location : Sečanj

Deo II ~ Priprema Empty
PostSubject: Deo II ~ Priprema   Deo II ~ Priprema Icon_minitimeSun Sep 20, 2009 10:47 am

"Misliš li da su spremni?"
"Ah... nikada ne mogu biti potpuno spremni. Jos su deca, rekao bih. Procenjujem da su svi stariji od petnaest godina, a mladji od dvadeset."
"Ko ih je pozvao?"
"Zar ne znas?"
"Ma, odakle ti to da ja nesto znam? Gledam kako dolaze celo ovo jutro, a radije bih bio kod hrama." Zamisli se na kratko. "Kazu da ce svestenica otvoriti svecanosti. Bas bih voleo da je vidim."
"Zapovednik kaze da nije na nama da se mesamo u odluke mocnijih od nas."
"Neke od ovih kod fontane znam. Sirocici i prosjaci, rekao bih."
"I dzeparosi, skitnice... Ukratko, prost svet koji nikom ne treba; bez proslosti, sto je najvaznije."
"Verovatno svi misle kako ih ocekuje nesto u buducnosti."
"Pa, morace prvo da prodju obuku. Samo, nije mi jasno zasto ce biti premesteni kod grobnica."
"Tamo? Obican covek moze da pomisli da ce ih zakopati pod mermerom." Nasmeja se, glasno.
"Ili to, ili ce ih naterati da podizu nove. Dvadeset godina sluzim, a nikada tako brzo grobnice nisu nicale."
"Kriva je ta zarazna bolest koja se siri velikom brzinom. Citav jedan kvart je zarazen."
"Cuo sam za to, ali samani kazu da joj ne podlezu svi. Ima onih koji prezive."
"Opet, mnogo njih nije te srece. Prvo se zale na kasalj, pa onda na glavobolju. Kada pocnu da iskasljavaju krv, nema im spasa."
Back to top Go down
https://epskafantastika.forumotion.com
 
Deo II ~ Priprema
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Epska fantastika :: Sunce Avariona-
Jump to: